Erasmus+ KA2 projekto ,,Teisės – aktyvus pilietiškumas ir pagyvenusių žmonių vaidmuo visuomenėje“ veiklos tęsiamos vis didėjančiu greičiu

By 2021-10-29 31 spalio, 2021 Naujienos

Nuo projekto pradžios ir pirmųjų veiklų praėjo nemažai laiko. Nežiūrint trikdžių ir ne visiškai palankios situacijos kontaktiniam bendravimui projekto veiklos vyko nenutrūkstamai. Buvo gaminamas lagaminas spektaklio scenografijai ir lėlėms, siuvami ir mezgami rūbai artistams, piešiamos dekoracijos ir žinoma statomas pats spektaklis ,,Kuršiukas“. Laikas nenumaldomai artėjo link pirmojo pasirodymo, kuris buvo suplanuotas spalio pabaigoje. Visi su nekantrumu jo laukė ir žinoma nerimavo. Draugaujant su TAU klausytojais, bendradarbiaujant su partneriais iš Raguvos gimnazijos ir su projekto komanda pavyko išvengti didelių nesklandumų. Spektaklio premjeros diena išaušo. Vaikams, valdantiems lėles, tai buvo pirmas toks spektaklis, todėl visiems buvo ypatingai neramu – kaip gi pasiseks? Ar bent dalį numatytų reikalų pavyks įgyvendinti? Ar nenuvilsime komandos, o svarbiausia – žiūrovų, savo draugų. Šį kartą mūsų žiūrovais tapo Raguvos gimnazijos 2 – os klasės mokiniai. Susikaupę ir gerai nusiteikę artistai vežini lagaminu pasirodė scenoje. Žiūrovų akyse čia pat iškilo scena ir paslaptingos jos užuolaidos, pasigirdo muzika ir  pažintinė kelionė su ,,Kuršiuku“ prasidėjo. Nuoširdžiai stengdamiesi mažieji lėlininkai bėrė savo personažų tekstus it žirnius į sieną. Senoji kuršė žingsnelis po žingsnelio vedė pasaką iki kulminacijos. Skambėjo muzika, buvo ir liūdnų ir paslaptingų scenų. Na, žinoma, kaip ir dera pasakoms –  laiminga pabaiga su gražiu palinkėjimu visiems: ,,Gyvenkit visi kaip pasakoj, ilgai ir laimingai!“.

            Tikrai neprailgo nei paties spektaklio, nei diskusijų laikas. Po spektaklio vaikai su dekane Irena kalbėjo apie žmogaus teises, apie jų svarbą ir reikšmę žmogaus gyvenime. Ko nežinojo – sužinojo ir prisimins. Ko nežinojo – sužinos mokyklos suole, pasaulio pažinimo ir istorijos pamokose. Svarbiausia rasti tą takelį, kuriuo galima prisibelsti į kiekvieno pažinimo vartus. ,,Kuršiukas“ buvo tas kelias, kuris atvedė vaikus prie pažinimo vartų.

            Visa komanda tuo labai džiaugiamės ir didžiuojamės. Vaikams lėlininkams tai buvo puiki patirtis ir didžiulė dozė gerų emocijų įveikus šią užduotį. Pailsėjęs lagaminas keliaus į gastroles – gero kelio ir puikių žiūrovų!

Projekto koordinatorius Panevėžio rajono švietimo centras, finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Raguvos kultūros centro vaikų teatro studijos ,,Šypsena“ vadovė Ina Kuodienė