Galimybė keisti savo gyvenimą

By 2020-09-29 Naujienos

Raguvos TAU fakulteto klausytojai, rugsėjo 18 d. mokslo metus pradėjo edukaciniu užsiėmimu – „Magiškasis kambarys“: gyvybinga ir prisitaikanti vaistinėlės tradicija Lietuvių namuose“. Lektorius, architektūros paveldo ekspertas, Marius Daraškevičius, nagrinėjant vienos patalpos – vaistinėlės namuose atvejį, pristatė vaistinėlės atsiradimo ir paplitimo priežastis bei vaidmenį kasdienybės kultūroje. “Turtinga ir gausi vaistinėlė – šeimininkės prestižo reikalas, todėl šiam kambariui buvo skiriama daug dėmesio, o Lietuvos dvarų medicinos tradicija ir užpiltinių receptai surašyti į knygas ar perduodami iš lūpų į lūpas pasiekė ir mūsų dienas“– sakė M. Daraškevičius. Antroje susitikimo dalyje patys klausytojai dalinosi savo namuose turimu vaistinėlių turiniu ir receptais.

Rugsėjo 23 d. popietę klausytojai rinkosi į praktikumą – “Pažintis su išminties, žinių knygomis ir… vinilu”. Raguvos bibliotekoje jų laukė senų plokštelių grotuvo ir vinilinių plokštelių ,,savininkė“, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Pamerneckytė. Susitikimas visus nukėlė į jaunystės metus, kada šios plokštelės buvo labai vertinamos ir saugomos. Plokštelės, kaip ir knygos, pateikia nemažai informacijos klausytojui. Skambant muzikai Danutė apžvelgė ir knygas, kurios jos nuomone yra patrauklios savo turiniu, išskirtiniais herojų tipažais, vertos mūsų auditorijos dėmesio.

O Šilų TAU klausytojai mokslo metus pradėjo rugsėjo 17 d. dalyvaudami seminare „Kasdieninio gyvenimo psichologija“. Psichologas Dainius Čerbulėnas klausytojams pristatė, kas yra psichoterapija, kur slypi galimybės keisti savo gyvenimą. Pasak lektoriaus žmonės, norintys pažinti save ir padėti sau, pirmenybę turi teikti sportui, sveikai mitybai, knygoms, diskusijoms.

Rugsėjo veiklos buvo vykdomos pagal Raguvos kultūros centro pateiktą Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Mokomės, sužinome, dalinamės“

Irena Sabaliauskienė, Raguvos Trečiojo amžiaus fakulteto dekanė