GYVŪNŲ TERAPIJA

By 2020-04-24 1 gegužės, 2020 Naujienos

Šunys – jau seniai gerai žinomi sveikatos sargai: padeda akliesiems, kurtiesiems ir turintiesiems kitokias negalias. šunys išties gali turėti didelę įtaką sveikatai ir savijautai, tikriausiai nesiginčysite dėl to, kad buvimas su šiais gyvūnais mažina stresą, ramina ir suteikia džiaugsmo. Šuns glostymas ramina mintis, nejučia pradedame šypsotis. O juk malonios emocijos ir yra tai, kas gerina mūsų savijautą.
Katė – kai ji įsitaiso ant kelių, jaučiama šiluma ir ramybė, o kai ji pradeda murkti, galima visiškai nurimti ir užmigti. Murkimas taip pat gali padėti sumažinti dusulio simptomus, mažinti kraujospūdį, padėti greičiau išgydyti infekciją ir patinimą, raumenų, sausgyslių ir raiščių traumas. Katės pasitelkiamos gydyti depresiją, autizmą, įvairias nepriklausomybes. Vaikai, kurių namuose yra katė, auga emociškai ir net fiziškai sveikesni, mažėja alergijų tikimybė. Be to, glostant murkiančią katę, rimsta ir siela, ir kūnas. Kačių terapija vadinama felinoterapija. Neretai šių gyvūnų galima pamatyti ligoninėse, senelių namuose, o dabar nevengiama juos įsileisti ir į restoranus ar kavines.
Arkliai – žmonės, kurie artimai bendrauja su arkliais, tikina, kad tai – ypatingi gyvūnai. Arkliai gali atspindėti ir reaguoti į žmogaus elgesį. Jojimas padeda pajusti teigiamų emocijų, be to, gali padėti įveikti įvairias baimes. Vaikai, kurie nuolat būna šalia arklių, tampa atviresni, drąsesni, savarankiškesni, labiau pasitiki savimi.
Delfinai – dar vieni gyvūnai, kurių terapija naudojama dažniausiai. Jie linksmi, švelnūs ir mėgstantys bendrauti gyvūnai. Susitikimai su šiais gyvūnais gali sukelti stiprią emocinę reakciją. Manoma, kad vaikai geriau reaguoja į gydymą, nes jie mėgsta žaisti malonioje aplinkoje, yra motyvuoti atlikti užduotis, laimingi ir todėl labiau sutelkia dėmesį į terapiją.
Mūsų augintiniai – puikūs tarpininkai. Jie sumažina įtampą, palaiko emocinę pusiausvyrą namuose ko šiuo metu mums visiems labai labai reikia. Bendraudami su gyvūnais mes nevalingai tampame dėmesingesni kitiems žmonėms Mylėkime, rūpinkimės ir džiaukimės savo keturkojais draugais. Jie atsidėkos mums savo besąlygiška meile, o mes jiems būsime dėkingi už gerą puikią nuotaiką.

Ačiū vaikų teatro studijai ,,Šypsena“ vaikams, kurie mielai pasidalino savo ir augintinių nuotraukomis.
Gero savaitgalio!
Būkite sveiki ir laimingi!💛