Širdies pašaukti…

By 2024-04-21 Naujienos

Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena. Tai šventė, sujungianti muzikos, teatro, šokio, dailės, fotografijos, muziejų, bibliotekų, kultūros vertybių apsaugos ir kitų sričių darbuotojus ir, žinoma, mėgėjus.

Pavasariui drąsiai žengiant Lietuvos žeme į gražia tradicija tapusią Panevėžio rajono kultūros darbuotojų šventę iš atokiausių mūsų rajono kampelių į jaukų Bistrampolio dvarą rinkosi kultūros nešėjai, skleidėjai, puoselėtojai, saugotojai ir kūrėjai. Šventiškai nusiteikę, nešini gėlėmis ir dovanomis gausų dalyvių būrį papildė atvykę svečiai: rajono vadovai, politikai, partneriai, bendruomenių atstovai, šeimų nariai.

„Širdies pašaukti“ – labai taikli frazė, kuri beveik prieš du dešimtmečius tapo šios šventės pavadinimu. Iškilmingą renginį pradėjo ir visą rajono kultūros bendruomenę pasveikino Panevėžio rajono meras Antanas Pocius. Sveikinimų ir linkėjimų nestokojo Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai Modesta Petrauskaitė ir Algimantas Birbilas, Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenės darbuotojai, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos atstovė, viešnios iš Panevėžio rajono švietimo centro, partneriai, bendraminčiai ir kiti svečiai. Skambėjo daug nuoširdžių sveikinimų ir padėkos žodžių. Netrūko subtilaus humoro, geros nuotaikos ir visokeriopo palaikymo. Bstrampolio dvare ilgai aidėjo netylančios ovacijos, muzika ir dainos.

Tradiciškai buvo nominuotas ir Metų kultūros darbuotojas. 2023-iųjų Panevėžio rajono kultūros darbuotojo apdovanojimas įteiktas Miežiškių kultūros centro direktorei Birutei Titienei. Šilti plojimai, jaukūs kolegų apkabinimai, gėlės, sveikinimai ir palinkėjimai šį vakarą leidosi į kolegės Birutės širdį. Ašaros nominantės akyse ir jaudulys balse išdavė jos kuklumą, meilę savo darbui, ją supantiems žmonėms ir, žinoma, padėka už garbingą įvertinimą. Nepastebėti neliko ir nauji žmonės, kurie papildė „Širdies pašaukti“ žmonių bendruomenę, juos kaip ir jubiliejus švenčiančius kolegas pasveikino Panevėžio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistai.

Visų kultūros darbuotojų dėkingumo žodžiai taip pat buvo skiriami ir mėgėjų meno kolektyvams, žmonėms, kurie yra didžiulė jėga, įkvėpimas, tikėjimas ir žinojimas, kad šito reikia visai mūsų tautai. Džiaugiamės, kad kartu su dideliu pasauliu maža mūsų šalis mini šią reikalingą ir be galo prasmingą dieną.

„Širdies pašaukti 2024“ organizavo, gera nuotaika ir vaišėmis rūpinosi Raguvos kultūros centro komanda. Šventinį renginį finansavo Panevėžio rajono savivaldybė. Šventę vedė ir koncertinę programą kūrė Aleksandras ir Artūras Dirmantai.

Straipsnio autorė Ina Kuodienė

Nuotraukos Gintaro Lukoševičiaus