Šv. Agotos diena Raguvoje

By 2023-02-08 Naujienos

Vasario  5-oji, šv. Agotos diena, duonos diena. Ją prasmingai paminėjome ir mūsų kultūros centre. Jaukioje ir duona kvepiančioje aplinkoje buvo kalbama apie ilgą ir sudėtingą duonos kelią iki mūsų stalo. Kokia svarbi ir ypatinga ji buvo, yra ir bus mums, lietuviams. Mūsų šalies istorijoje duona užima garbingą, svarbią ir reikšmingą vietą. Tą dieną nuo ankstaus rytmečio visi skubėdavo į bažnyčią, kad į namus parsineštų šventintos ruginės duonos riekelę. Senovėje tikėta, kad tuos namus, kuriuose yra bent kriaukšlelė per Agotą šventintos duonos, aplenks ne tik gaisrai, bet ir ligos, ar didesnės negandos.

Renginio metu skambėjo liaudiška muzika ir dainos, kurias atliko liaudiškos muzikos kapelos ,,Kukalis“ muzikantai, bei folkloro dainininkių grupė ,,Trys kartos“. Vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Šypsena“ dalyviai pažėrė lietuvių liaudies patarlių, posakių, ir pasaką apie duoną. Žiūrovai spėliojo užmintas mįsles bei drauge dainavo smagias lietuviškas dainas. Renginio organizatoriai visiems susirinkusiems dalino šventintos duonos riekeles. Šviesu ir saulėta buvo ne tik už lango, bet ir visų renginio dalyvių širdyse.

Na, o mus raguvius, ir mūsų krašto lankytojus sergi ir globoja šv. Agota, prie kelio į Raguvą su duonos kepalėliu sutinkanti atvykstančius, ir palydinti iškeliaujančius.

Taikos, darnos ir skalsos visiems namams.

Tekstas Raguvos kultūros centro meno vadovės Inos Kuodienės

Nuotraukos Raguvos kultūros centro meno vadovės Kotrynos Juškaitės