Šv. Florijono dienos sveikinimas

By 2020-05-04 Naujienos

Žemė yra vienintelė žinoma planeta visatoje, kurioje gali degti ugnis.Likusioje visatos dalyje tam nepakaktų deguonies.

Ugnis žmonijos istorijos raidoje vaidino svarbų vaidmenį. Išmokę valdyti ugnį mūsų protėviai apgyvendino šaltesnius kraštus. Išmokus apdoroti augalus karštyje žmonių maisto racionas tapo įvairesnis, jie gaudavo daugiau kalorijų todėl išgyventi jiems tapo lengviau, žmonijos populiacija pagausėjo. Be to karštyje žūdavo parazitai. Ugnis didžiulę įtaką padarė ir meno srityje.

Išmokus suvaldyti ugnį prasidėjo naujas žmonijos raidos etapas. Galbūt dėl to mums taip gera sėdėti prie židinio ir stebėti liepsnas. Tikriausiai mūsų protėviai, šildydamiesi aplink laužą prieš šimtus tūkstančių metų jautė tą patį.

Gegužės 4-ąją Lietuvoje minima Šv. Florijono – ugniagesių globėjo diena. Kiekvienais metais ją minime ir Raguvoje šv.Florijono aikštėje. Šiais 2020-aisiais metais, kviečiame prisiminti praėjusių renginių, skirtų šiai dienai paminėti, fragmentus. Sveikiname visus ugniagesius ir jų šeimas su profesine švente.

Būkite ir toliau ugnies tramdytojais, kai to reikia,. Visada suspėkite laiku ir sėkmingai kovokite pirmose gretose saugodami visus nuo pražūtingų liepsnų. Ugnis ne tik draugas, bet ir klastingas priešas. Tik atsakingai ir atsargiai elgdamiesi su ja būsime saugūs.  SU ŠVENTE MIELIEJI!