TAU Raguvos fakultetas pradėjo naujus mokslo metus

By 2021-09-08 Naujienos

Raguvos TAU fakulteto klausytojai naujus mokslo metus pradėjo susitikimu su Taudvydu Kontrimavičiumi – A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus kuratoriumi, biografistu. Susitikimo tema – ,,Šeimos kilmės medis: kaip atrasti savo šaknis“. „Kol esi jaunas ir yra kieno pasiklausti, tai klausimai kažkodėl nekyla, platesnės ar gilesnės šaknys nelabai ir domina. Bet laikui einant darosi vis įdomiau, tik kad kieno paklausti lieka vis mažiau“- kalbėjo lektorius. Genealoginio medžio kūrimas – darbas, kuris visad turi pradžią, bet niekad – pabaigos. Lektorius pristatė, jau sudarytų giminės medžių pavyzdžius, pasiremdamas A.Baranausko, A. Vienuolio, Didžiulių giminės istorijomis. Pačiam susidaryti giminės medį –
genealoginę schemą – tikrai įmanoma- toliau tęsė Tautvydas. Susitikimo metu buvo aptarta nuo ko šį darbą reiktų pradėti. Kad pradėti reikėtų apklausiant tėvus ir senelius, jei tik yra tokia galimybė, kad svarbiausia informacija apie savo šeimą yra artimiausių giminių gimimo, santuokų, mirties dokumentai. Pasitikrinti, ar reikalingi šaltiniai nėra skaitmenizuoti ir galbūt juos galima rasti internete. Ir į šitą veiklą įtraukti jaunimą, kuris tikrai pagelbės su internetine informacija. Prie arbatos puodelio dar vyko diskusijos ir atsakymai į rūpimus klausimus.
Nuoširdžiai dėkojame A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratoriui Taudvydui Kontrimavičiui už išsakytas mintis ir naudingus patarimus.

TAU Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė