Tradicijos ateina ir pasilieka ilgam

By 2023-08-23 Naujienos

,,Kaip gera grįžti man tėviškėn“ – kraštiečių susitikimas, šiais metais Raguvoje įvykęs jau 22-ąjį kartą. 522-asis miestelio gimtadienis – tradicinis renginys, giliai įleidęs šaknis Raguvos kultūros laukuose. Kasmet vis auginamas, puoselėjamas ir, žinoma, labai laukiamas visų miestelėnų ir atvykusių kraštiečių.

                 Šventė organizuojama antroje rugpjūčio pusėje, atsižvelgiant į titulinius Žolinės atlaidus, vykstančius Raguvos parapijos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Šiemet tai buvo rugpjūčio 18–20 d. Visą savaitgalį atgijęs miestelis dūzgė tarsi  bičių avilys.Penktadienio vakarą miestelėnai ir svečiai turėjo puikią galimybę stebėti spektaklį ,,Meduoliais kvepiančios seklyčios“, sukurtą pagal tikrus kraštietės Dainoros Urbonienės atsiminimus. Tremtis į tolimojo Sibiro glūdumas, skaudūs išgyvenimai ir artimųjų netektys 1941 metais palietė dažną lietuvio šeimą.  Gilus,  prasmingas ir labai jautrus spektaklis abejingo nepaliko nė vieno žiūrovo. Salėje buvo ir pati prisiminimų knygos autorė, o vaidino viena geriausių Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorių Eleonora Koriznaitė. Spektaklio autorė Eleonora Matulaitė, o jo peržiūrą inicijavo ir suorganizavo europarlamenterė Rasa Juknevičienė, prisiminimų autorės dukra. Esame nuoširdžiai dėkingi už tokią gražią dovaną.

                  Šeštadienio įvykiai buvo saulėti, smagūs, spalvingi, kūrybingi ir įvilkti į puikų muzikinį rūbą. Sporto varžybos, gausi prekybininkų mugė, įvairios edukacinės veiklos, jaunos kraštietės nuotraukų paroda Raguvos bendruomenės namuose, linksmos ir skanios pramogos vaikams, terapiniai žaidimai visai šeimai, košių skanavimas.

                   Vakarop prasidėjo koncertinė programa, kurioje dalyvavo šeimininkų tradicinės muzikos kapela ,,Kukalis“ (vad. V. Kiurienė), Vadoklių kultūros centro tradicinė kapela ,,Susiedai“ (vad. A. Mulevičius) ir Naujamiesčio kultūros centro Berčiūnų padalinio liaudiškos muzikos kapela ,,Sanžyla“ (vad. S. Čekavičienė). Puiki dovana visiems šventės dalyviams buvo svečių iš Ukrainos miesto Odesos atvykęs būgnininkių ansamblis „CRAZY DRUMMER STUDIO – 117“ (vad. Igor Tkachuk) pasirodymas. Nuščiuvusi minia neatitraukdama akių stebėjo užburiantį temperamentigą, ryžtingą ir puikiai atliktą jų programą. Esame dėkingi Panevėžio rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjui Remigijui Viliui bei Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėjai Miglei Bražėnienei už suteiktą galimybę savo šventėje sulaukti ypatingų svečių.

                    Vėlų vakarą į šokių aikštelę visus sukvietė folkšoko grupė ,,Skylėta kepurė“ ir Raguvos kultūros centro atlikėjos Rima Žudienė, Kotryna Juškaitė ir Viktorija Kiurienė. Po vidurnakčio visus besilinksminančius išprausė, atgaivino ir į namus išlydėjo šiltas rugpjūčio lietus.

                    Sekmadienį po Mišių šventę užbaigė kanklininkių Aušrinės Ulinskaitės ir Rūtos Budrytės dueto koncertas „Dėkingoje širdyje-visuomet vasara“. Ką gi, tebūnie vasara visus metus!

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja:

Renginio rėmėjams: Panevėžio rajono savivaldybei, UAB ,,Raguvos baldai“ ir ko, Jolantai Šeštokienei, Svetlanai Janikūnienei, Audronei Janušauskienei, Vitai Erlikienei, Egidijui Šikšnai. Renginio partneriams: Raguvos seniūnijai, Raguvos gimnazijai, Raguvos bendruomenei, Raguvos bendruomenei ,,Raguva kartu“, Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenės pareigūnams, Trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakultetui, Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio kepėjų būrelio kepėjoms.

Straipsnio autorė Raguvos kultūros centro meno vadovė Ina Kuodienė

Nuotraukos fotografo Gintaro Lukoševičiaus.

Daugiau šventės akimirkų: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.679407544233143&type=3