Tramtatulio lauriatai – mūsų krašto pasakoriai

By 2019-04-26 12 sausio, 2020 Naujienos

Baigėsi Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas. Šiemet geriausiais paskelbti net 49 diplomantai ir 37 laureatai – talentingi mažieji pasakotojai, spalvingai ir meniškai perteikę tarmiškus tekstus, muzikantai, puikiai grojantys tradicinę muziką, jaunieji dainininkai, įtaigiai ir brandžiai atlikę liaudies dainas.

Subūręs vaikus, kuriems nuo mažens ugdoma meilė savo krašto tradicijoms, tarmei, dainoms, muzikai, „Tramtatulis“ jau aštuntą kartą keliavo po šalies miestus, miestelius ir kaimus. Konkurso, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras, bendradarbiaudamas su savivaldybių kultūros, švietimo skyriais bei kultūros centrais, atrankose dalyvavo per tūkstantį gabių Lietuvos vaikų.

Balandžio 13–14 d. Kaune, baigiamajame konkurso rate „sukosi“ 260 dalyvių. Jie varžėsi keturių amžiaus grupių kategorijose: pasakojimo, pavienio bei grupinio dainavimo, muzikavimo įvairiais lietuvių liaudies instrumentais srityse. Jauniausiam konkurso dalyviui – ketveri, vyriausiam – 19 metų.

 Raguvos jaunieji pasakoriai Gabrielė Padelevičiūtė ir Paulius Vaičiulis konkurse pasirodė nepriekaištingai. Paulius tapo laureatu, o Gabrielė – diplomante. Birželio 8 d. jiedu vyks į baigiamąjį laureatų ir diplomantų koncertą ir dalyvaus apdovanojimų ceremonijoje. Vaikus konkursui ruošė vadovė Ina Kuodienė.

   Džiaugiamės už jų sėkmingus pasirodymus ir nuoširdžiai dėkojame Gabrielės ir Pauliaus šeimoms už nuolatinį palaikymą ir ugdomą  meilę savo krašto tradicijoms.