Vasara – stovyklautojų rojus

By 2021-07-21 Naujienos

Raguvos kultūros centre liepos 12–16 dienomis vyko vaikų vasaros stovykla ,,Margaspalvė vasara“. Šiais metais liepa ypatingai karšta ir saulėta – tikras rojus vasarotojams. Panevėžio rajono savivaldybės lėšomis finansuojama vaikų dienos stovykla  suteikė galimybę miestelio vaikams pripildyti atostogas prasmingomis ir įdomiomis veiklomis. Nuošalyje palikę kompiuterius ir išmaniuosius telefonus mažieji stovyklos dalyviai čia rado daugybę kitokios veiklos. Stovykla vyko visą savaitę, todėl  veiklų prireikė daug ir  įvairių.

Stovykla prasidėjo aktyviai. Vyko sporto diena. Jos metu stovyklautojai susipažino ir susidraugavo. Žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėse. Antroji – kūrybiškumo diena. Vaikai aplankė Raguvos miestelio gyventojo, kūrėjo iš akmens, Zenono Bataičio sodybą. Joje pamatė daugybę akmens skulptūrų. Susipažino su jo kūryba ir eksponatų atsiradimo istorijomis. Po to patys spalvino mandalas ir kūrė savo darbų parodėles. Trečiąją dieną visų laukė  edukacija – išvyka į Janinos Krikštaponienės sraigių ūkį. Plačiai atmerktomis ir nustebusiomis akimis vaikai stebėjo sraigių gyvenimą ir atidžiai klausėsi ūkininkės Janino pasakojimo. Ne kiekvienas drąsiai į savo delnus sutiko paimti didžiules sraiges. Buvo labai įdomu plačiau pažinti šių gyvūnų pasaulį. Ketvirtadienį – pažinimo diena. Stovyklautojai patraukė į vietos gyventojos Marytės Virbickienės įkurtus kino kolekcijos namus. Ten susipažino su senąja filmų demonstravimo technika ir kino istorija. Žiūrėjo vietoje demonstruojamą animacinį filmuką. Vėliau apžiūrėjo senovinių rakandų ekspoziciją. Paskutinioji stovyklos diena buvo sklidina muzikos, dainų ir šokių. Stovyklautojams pavyko susiburti į ansamblį ir nufilmuoti išmoktą bendrą dainą. Vėliau visi į rankas paėmė muzikos instrumentus. Stovyklos vadovei Kotrynai atliekant smagų liaudies kūrinį įsijungė ir vaikai. Pirmąją vaikų stovyklą Raguvoje užbaigė nuotaikinga diskoteka.

Šiuo projektu liko patenkinti visi. Organizatoriai džiaugėsi galėdami paįvairinti ir prasmingai praturtinti mažųjų kasdienybę, vaikai – užimtumu ir įvairia veikla. Tėveliai džiaugėsi ir dėkojo už skanius ir sočius pietus, saugų ir turiningą vaikų laisvalaikį.

Teksto autorė Raguvos k.c. meno vadovė Ina Kuodienė, nuotraukos stovyklos vadovės Kotrynos Juškaitės.