XIX-oji Aukštaitijos regiono kaimo eiliuotojų ir muzikantų šventė„Rudens žiedai“

By 2020-10-19 Naujienos

Ar gali būti kas geriau, kuomet po savaitės darbų, penktadienio vakarą gali įsisupti į muzikos ir poezijos skraistę? Tokią galimybę turėjo tie, kurie spalio 16-ąją susirinko į Raguvos kultūros centro salėje vykusią  XIX -ąją  Aukštaitijos  regiono eiliuotojų ir muzikantų šventę ,,Rudens žiedai 2020”. Nors sudėtinga epidemiologinė situacija pakankamai stipriai apribojo ir pakoregavo renginių formatą, tačiau jų neišsižadėta. Įvyko ir raguviškių suplanuota šventė. Šių metų ,,Rudens žiedai”  buvo skirti Raguvos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio ,,Baladė” 5-erių metų sukakčiai.

Čia buvo ir viešnių, ir svečių, ir ištikimų klausytojų. Lengvais it snaigėmis baltais meno vadovės Rimos Žudienės nertais skėčiais dekoruotoje salėje skambėjo įvairi muzika ir švelnūs dainininkų balsai. Tylų vakaro šydą virpino jautrios, negirdėtos  ir mintinai žinomos  eilės.  Ansamblio ,,Baladė” moterys savo gerbėjams dar sykį dovanojo skambias dainas ir dalinosi savo kūrybinio kelio istorijomis. Apdalintos gėlėmis, dovanomis ir gražiais palinkėjimais jos sceną užleido svečiams iš Anykščių rajono, atstovavusiems Traupio biblioteką, kurie atvežė mūsų tautos poeto Pauliaus Širvio kūrybos perlus. Savo kolegių nepamiršo ir muzikines dovanas joms skyrė solistas Henrikas Balčiūnas ir Vytautas Mažeika (klarnetas). Prie muzikinių kūrinių puikiai derėjo ir kraštietės eiliuotojos Ilonos Mincienės kūryba, bei pirmosios jos poezijos knygelės ,,Kelias į save” gimimo istorija. Vakaro pabaigoje muzikinę puokštę visiems ,,Rudens žiedų” vakaro dalyviams įteikė dainingosios viešnios iš Biržų kultūros centro Papilio skyriaus moterų kvartetas ,,Rovėjūnės” (vad. Vigilija Macienė).

Laikas praskriejo kaip rudeninio vėjo pilku spalio dangumi genami debesys. Tik skirtingai nuo rudeninio vėjo šis vakaras  buvo šiltas ir jaukus. O smagūs pokalbiai prie arbatos puodelio ir jubiliejinio torto visą sunkių darbų savaitės nuovargį nubraukė tarsi lengva, balta plunksna.

Kviečiame pasigrožėti nuostabaus muzikos ir poezijos vakaro akimirkomis❤️🎼 https://youtu.be/O5_VKw4K60g