Žolinės šventė Raguvoje buvo ne tik kvapni ir margaspalvė, bet ir labai smagi

By 2020-08-18 Naujienos

Dar vos prieš porą mėnesių buvo nemažai abejonių, ar tradicinis renginys ,,Kaip gera grįžti man tėviškėn“ vykstantis per Žolinę, iš viso įvyks. Tačiau įsibėgėjus vasarai pasiruošimo darbai prasidėjo ir viskas įvyko gana sklandžiai.

Puikų orą pažadėję sinoptikai neapgavo ir nuo pat ryto danguje nesimatė anei vieno debesėlio. Šeštadienio rytmetį po šventų mišių miestelio bažnyčios šventoriuje vyko agapė, tikinčiųjų bendruomenės susibūrimas ir pabuvimas drauge. Po jų miestelio centrinėje aikštėje šalia didingo švento Florijono paminklo pamažu prasidėjo judesys. Skambant nuotaikingai muzikai rinkosi prekybininkai, pramogų teikėjai, amatininkai. Savo edukacinėms programoms ruošėsi atvykę svečiai – žolininkės, šiupinio virėjos, piemenukų žaidimų entuziastai. Tuo tarpu gimnazijos stadione ir prie Nevėžio įrengtame aktyvaus sporto aikštyne prakaitą liejo ytin gausus sporto mylėtojų būrys. Rungtyniaudami paplūdimio tinklinio ir krepšinio varžybose jie išsidalino šešis medalių komplektus. Aplink pagrindinę aikštę vyko įvairūs užsiėmimai. Projekto ,,Prisijungusi Lietuva“ komanda mokė ir konsultavo saugaus interneto klausimais, kiek tolėliau, Raguvos bendruomenės namuose, vyko raguviškių kolekcininkų kolekcijų pristatymas ir vaišinimas gardžia koše, kurią kasmet verda bendruomenės moterys. Griausmingai ir galingai gatvėmis riaumojo Lietuvos motociklininkų klubo technika ir Anykščių rajono Raguvėles moto klubo RGMOTO kolona. Mažuosius šventės dalyvius linksmino animatoriai. Į oficialią renginio ,,Kaip gera grįžti man tėviškėn“ pradžią atvyko tikrai nemažai svečių, politikų ir valdžios atstovų. Po sveikinimo žodžių prasidėjo koncertinė 519-ojo Raguvos miestelio gimtadienio šventė. Programoje dalyvavo Kėdainių rajono Šėtos kultūros centro vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Vingiorykštė“ (vad. Dagnė Jucevičiūtė), Širvintų kultūros centro Kiauklių filialo moterų vokalinis ansamblis ,,Vilkesa“ (vad. Audronė Burokovienė), Rokiškio kultūros centro moterų linijinių šokių kolektyvas vadovaujamas Aušros Skruodienės ir Raguvos kultūros centro moterų ansambis ,,Baladė“ (vad. Rima Žudienė). Daina po dainos, šokis po šokio ir šventė įsisiūbavo. Sulaukus vėlaus vakaro scenoje pasirodė labai vyriškas folkloro ansamblis ,,Šeduvos bernai“ ir bematant visus subūrė į šokio ratelius. Smagios ir trankios lietuviškos dainos tiko ir jaunimui ir pagyvenusiems svečiams. Na, o renginį užbaigė populiariosios muzikos atlikėjai, solistai Kotryna Juškaitė ir Aleksandras Dirmantas.

Organizatoriai dėkojo visiems suteikusiems pagalbą ir paramą renginiui. Svečiams iš Krekenavos suaugusiųjų mėgėjų teatro kolektyvui ,,Avilys“ už parodytą premjerinį spektaklį (vad. Miranda Vaitkevičienė), taip pat kraštiečiams smulkiesiems verslininkams, ūkininkams ir savanoriams.

Labai smagu, kad šios mūsų krašto tradicijos nesujaukė vis sudėtingėjanti situacija šalyje. Tikimės, kad jubiliejinis 520-asis Raguvos gimtadienis bus dar įspūdingesnis, o svarbiausia, sulaukime jo sveiki.

Straipsnio autorė meno vadovė Ina Kuodienė.

Visas šventės akimirkas kviečiame pasižiūrėti mūsų svetainės galerijoje.